Ξεκίνησε το 26ο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Στίβου στο Μόναχο – Το πρόγραμμα των Ελλήνων

Αθλητικά

Δείτε το πρόγραμμα των Αγώνων (ώρες Ελλάδος):

1η ημέρα – Δευτέρα (15/8)

Απόγευμα

19.15 Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄ γκρουπ

19.30 Ύψος 10αθλο

20.00 400 μ. (Α) πρ.

20.25 Δισκοβολία (Γ) πρ. Β΄ γκρουπ Αναγνωστοπούλου

20.35 400 μ. (Γ) πρ.

21.05 Τριπλούν (Α) πρ. Τσιάμης, Πανταζής, Ανδρικόπουλος

21.15 1.500 μ. (Α) πρ.

21.38 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός

21.58 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

22.15 400 μ. 10αθλο

22.48 10.000 μ. (Α) Τελικός

2η ημέρα –  Τρίτη (16/8)

09.30 35χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη, Φιλτισάκου, Κουρκουτσάκη

09.30 35χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ

10.05 110 μ. 10αθλο

10.35 110 μ. (Α) πρ.

10.50 Μήκος (Γ) πρ. Χαϊτίδου

10.50 Δισκοβολία 10αθλο

11.15 1.500 μ. (Γ) πρ.

12.30 Επί κοντώ 10αθλο

12.40 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.

13.15 Σφυροβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Σκαρβέλη

13.25 400 μ. (Α) ημ.

13.30 Επί κοντώ 10αθλο

14.00 400 μ. (Γ) Ημ.

14.30 Σφυροβολία (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Σκαρβέλη

Απόγευμα

19.35 Ύψος (Α) πρ. Μέρλος

19.40 Ακοντισμός 10αθλο

21.05 100 μ. (Α) Ημ.

21.27 Μήκος (Α) Τελικός

21.35 100 μ. (Γ) Ημ.

22.02 Δισκοβολία (Γ) Τελικός

22.08 5.000 μ. (Α) Τελικός

22.35 1.500 μ. (Α) 10αθλο

23.15 100 μ. (Α) Τελικός

23.25 100 μ. (Γ) Τελικός

3η ημέρα – Τετάρτη (17/8)

10.35 Σφυροβολία (Α) πρ. Α΄ γκρουπ Φραντζεσκάκης, Αναστασάκης

11.30 100 μ. εμπ. 7αθλο

11.50 Σφυροβολία (Α) πρ. Β΄ γκρουπ  Φραντζεσκάκης, Αναστασάκης

12.05 400 μ. εμπ. (Α) πρ.

12.35 Ύψος 7αθλο

12.40 400 μ. εμπ. (Γ) πρ. Γναφάκη

13.20 Δισκοβολία (Α) πρ.

13.35 Τριπλούν (Γ) πρ. Καρύδη

14.35 Δισκοβολία (Α) Β΄γκρουπ

Απόγευμα

20.54 Σφαιροβολία 7αθλο

21.00 Επί κοντώ (Γ) Τελικός

21.15 Τριπλούν (Α) Τελικός

21.30 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.

22.05 Σφυροβολία (Γ) Τελικός

22.10 200 μ. (Γ) 7αθλο

22.43 400 μ. (Α) Τελικός

23.02 400 μ. (Γ) Τελικός

23.22 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός

4η ημέρα – Πέμπτη (18/8)

10.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Τζένγκο

10.20 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.

10.25 Μήκος 7αθλο

11.10 800 μ. (Α) πρ.

11.15 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Τζένγκο

11.45 800 μ. (Γ) πρ.

11.50 Επί κοντώ (Α) πρ. Καραλής

12.25 400 μ. εμπ. (Α) Ημ.

12.36 Ακοντισμός 7αθλο

12.55 400 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

13.30 200 μ. (Α) πρ. Τριβυζάς

14.05 200 μ. (Γ) πρ. Αναστασίου

Απόγευμα

21.05 Ύψος (Α) Τελικός

21.10 Σφυροβολία (Α) Τελικός

21.13 200 μ. (Α) Ημ.

21.37 200 μ. (Γ) Ημ.

21.58 Μήκος (Γ) Τελικός

22.05 1.500 μ. (Α) Τελικός

22.25 5.000 μ. (Γ) Τελικός

22.55 800 μ. 7αθλο

5η ημέρα – Παρασκευή (19/8)

11.00 4Χ100 μ. (Α) πρ. Ελλάδα

11.00 Ακοντισμός (Α) πρ. Α΄γκρουπ

11.05 Ύψος (Γ) πρ. Γκούσιν

11.25 4Χ100 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

11.50 800 μ. (Γ) Ημ.

12.10 4Χ400 μ. (Α) πρ.

12.15 Ακοντισμός (Α) πρ. Β΄γκρουπ

12.40 4Χ400 μ. (Γ) πρ. Ελλάδα

Απόγευμα

21.20 Δισκοβολία (Α) Τελικός

21.27 800 μ. (Α) Ημ.

21.45 1.500 μ. (Γ) Τελικός

21.55 Τριπλούν (Γ) Τελικός

22.00 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός

22.20 200 μ. (Α) Τελικός

22.45 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

23.00 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός

23.22 200 μ. (Γ) Τελικός

6η ημέρα – Σάββατο (20/8)

09.30 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός

11.15 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Παπαδοπούλου, Ντρισμπιώτη

Απόγευμα

21.05 Επί κοντώ (Α) Τελικός

21.15 800 μ. (Γ) Τελικός

21.25 Ακοντισμός (Γ) Τελικός

21.43 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Καραγιάννη, Πεσιρίδου

22.15 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

22.45 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

23.13 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός

7η ημέρα – Κυριακή (21/8)

Απόγευμα

20.05 Ύψος (Γ) Τελικός

20.10 100 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

20.40 800 μ. (Α) Τελικός

20.50 Ακοντισμός (Α) Τελικός

21.00 10.000 μ. (Α) Τελικός

21.45 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

22.12 4Χ100 μ. (Α) Τελικός

22.22 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός

Ετικέτα: