728 x 90

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (15/5)

img

Οι αγώνες και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League (πλέι άουτ, 7η αγωνιστική)

19:30 ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα (Novasports 2)

19:30 Απόλλων Σμύρνης - Λαμία (Novasports 3)

19:30 Ατρόμητος - Βόλος (Novasports 1)

19:30 ΟΦΗ - Παναιτωλικός (Novasports 4)

Super League 2 (πλέι άουτ, 4η αγωνιστική)

14:45 Ιεράπετρα - Παναχαϊκή

14:45 Τρίκαλα - Δόξα Δράμας

14:45 Απόλλων Λάρισας - Καραϊσκάκης

Football League (Βόρειος όμιλος, 12η αγωνιστική)

14:45 Πανσερραϊκός - Τρίγλια (ΕΡΤ3)

Premier League (36η αγωνιστική)

14:30 Μπέρνλι - Λιντς (Cosmote Sport 1)

17:00 Σαουθάμπτον - Φούλαμ (Cosmote Sport 4)

22:00 Μπράιτον - Γουέστ Χαμ (Cosmote Sport 7)

FA Cup (τελικός)

19:15 Τσέλσι - Λέστερ (Cosmote Sport 2)

Serie A (37η αγωνιστική)

16:00 Τζένοα - Αταλάντα (Novasports 1)

16:00 Σπέτσια - Τορίνο (Novasports 2)

19:00 Γιουβέντους - Ίντερ (Novasports 5)

21:45 Ρόμα - Λάτσιο (Novasports 1)

Bundesliga (33η αγωνιστική)

16:30 Αρμίνια Μπίλεφελντ - Χόφενχαϊμ

16:30 Άουγκσμπουργκ - Βέρντερ Βρέμης

16:30 Μπάγερ Λεβερκούζεν - Ουνιόν Βερολίνου (Cosmote Sport 8)

16:30 Μπορούσια Γκλάντμπαχ - Στουτγκάρδη (Cosmote Sport 9)

16:30 Φράιμπουργκ - Μπάγερν Μονάχου (Cosmote Sport 3)

16:30 Χέρτα Βερολίνου - Κολωνία

16:30 Σάλκε - Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Cosmote Sport 7)

Primeira Liga (33η αγωνιστική)

17:30 Μποαβίστα - Πορτιμονένσε

17:30 Φαρένσε - Τοντέλα
 

20:00 Μπενφίκα - Σπόρτινγκ Λισαβώνας (Cosmote Sport 8)
 

22:30 Ρίο Άβε - Πόρτο (Cosmote Sport 8)


 

ΜΠΑΣΚΕΤ

Α2 ανδρών (13η αγωνιστική)

17:00 Φίλιππος Βέροιας - Ελευθερούπολη (YouTube)

17:00 Πανερυθραϊκός - Καρδίτσα (YouTube)

17:00 Ψυχικό - Οίαξ Ναυπλίου

17:00 Μαρούσι - Τρίτων

17:00 Δάφνη Δαφνίου - Καβάλα

18:00 Αμύντας - Απόλλων Πατρών


 

ΒΟΛΕΪ

(ΣΤ' προκριματικός όμιλος ευρωπαϊκού ανδρών, 5η αγωνιστική)

18:00 Ελλάδα - Αζερμπαϊτζάν (Cosmote Sport 5)

21:00 Γεωργία - Μαυροβούνιο (YouTube)

(Γ' προκριματικός όμιλος ευρωπαϊκού γυναικών, 6η αγωνιστική)

21:20 Ελλάδα - Αυστρία (Cosmote Sport 9)


 

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Handball Premier (14η αγωνιστική)

16:00 Ιωνικός Ν.Φ. - Διομήδης Άργους (ΕΡΤ Sports)

18:00 Δούκας - Άρης Νίκαιας

18:00 Ζαφειράκης Νάουσας - Δράμα

18:00 Φίλιππος Βέροιας - Αερωπός Έδεσσας

Κύπελλο ανδρών (προημιτελικά)

18:00 Σαλαμίνα - ΑΕΚ

Α1 γυναικών (πλέι οφ, 1η αγωνιστική)

18:00 Νέα Ιωνία - Βέροια


 

ΠΟΛΟ

Α1 ανδρών (3ος τελικός)

18:30 Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός

Α1 ανδρών (3ος μικρός τελικός)

19:00 Απόλλων Σμύρνης - Περιστέρι

Α' εθνική γυναικών (πλέι οφ, Α’ φάση)

13:00 Ολυμπιακός - Γλυφάδα